Rosja wstrzymuje negocjacje pokojowe z Japonią

0
629
japonia rosja
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Rosja wstrzymała negocjacje pokojowe z Japonią – podało Radio Svoboda. Formalnie oznacza to, że Moskwa i Tokio nadal są w stanie wojny. Oba kraje, w związku z konfliktem o przynależność terytorialną części wysp Archipelagu Kurylskiego od czasów II wojny światowej nie podpisały traktatu pokojowego. 

Rosja po II wojnie światowej zajęła trzy wyspy z Archipelagu Kurylskiego, do których pretensje terytorialne zgłasza Japonia. Chodzi o wyspy Kunaszyr, Szykotan i grupę wysepek Habomai. Trwające 77 lat negocjacje pokojowe zostały przez Moskwę zawieszone po tym, gdy Japonia ogłosiła sankcje wobec Rosji w związku z wkroczeniem rosyjskiej armii na Ukrainę. Dodatkowo Federacja Rosyjska zamroziła program bezwizowego podróżowania na wyspy Kurylskie dla obywateli Kraju Kwitnącej Wiśni. 

To nie jedyny spór terytorialny Rosji z sąsiadami. Kijów od 2014 r. żąda oddania zaanektowanego podstępem Krymu, a Gruzja od 2008 r. domaga się wycofania rosyjskich żołnierzy z separatystycznych regionów Abchazji i Osetii Południowej. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!