Chiny: katastrofa samolotu Boeing 737 – media informują, że prawdopodobnie nikt nie przeżył

0
876
Fot. Zee News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Chińskie media informują, że nie ma „śladu ocalałych” z katastrofy samolotu, do której doszło na południu Chin. Na pokładzie Boeinga 737 linii China Eastern były 132 osoby, w tym 9 członków załogi. Maszyna leciała z Kunmingu do Kantonu. To najbardziej tragiczna w skutkach katastrofa chińskiego samolotu od ponad dekady. 

Informacja o katastrofie samolotu i akcji poszukiwawczo- ratunkowej rozpoczęła dziś główne wydanie wiadomości chińskiej telewizji centralnej. Media nie informują o przyczynie zdarzenia. Pojawiły się jednak informacje o tym, że prawdopodobnie nie przeżyła jej żadna z osób znajdujących się na pokładzie. 

Producent maszyny poinformował, że gromadzone są informacje dotyczące katastrofy. Boeing 737-800, który uległ wypadkowi, jest uznawany za jedną z bezpieczniejszych maszyn. To poprzednik typu 737-MAX, który po serii katastrof lotniczych był uziemiony ponad trzy lata między innymi w Chinach. 

Z danych publikowanych na portalach lotniczych wynika, że samolot linii China Eastern był użytkowany od 6 lat. W ostatnich dwóch minutach lotu gwałtownie tracił wysokość. Rozbił się na zalesionym zboczu w pobliżu miasta Wuzhou. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!