Platforma Airbnb oferuje możliwość bezpłatnego wynajmu dla Ukraińców

0
Fot. theguardian

Platforma Airbnb zaoferowała możliwość bezpłatnego, krótkoterminowego wynajmu mieszkań stu tysiącom Ukraińców, którzy zostali wysiedleni w wyniku wojny z Rosją. Akcja finansowana będzie głównie z darowizn wpływających na Fundusz Uchodźców: Airbnb.org Refugee Fund.

Brian Chesky, współzałożyciel i dyrektor generalny Airbnb,  wezwał  ludzi do otwarcia swoich domów w Polsce, Niemczech, na Węgrzech i w Rumunii. Zarząd Airbnb wysłał listy do europejskich przywódców krajów graniczących z Ukrainą, aby zaoferować wsparcie firmy w sprawach mieszkaniowych dla uchodźców. Chociaż wynajem lokali dotyczy krótkiego okresu czasu, platforma zapowiedziała, że „będzie ściśle współpracować z rządami, aby jak najlepiej zaspokoić konkretne potrzeby w każdym kraju, w tym poprzez zapewnienie dłuższych pobytów”.

Niektórzy Ukraińcy, którzy potrzebują mieszkania, mogą nie mieć obecnie dostępu do urządzeń elektronicznych lub internetu, które są wymagane do rezerwacji zakwaterowania na platformie. Władze firmy zapewniły, że będzie współpracować z organizacjami niedochodowymi na miejscu w poszczególnych państwach, które są odpowiedzialne za rezerwację i koordynację pobytów dla uchodźców.

Platforma wynajmu mieszkań dla uchodźców jest częścią Airbnb.org, niezależnej organizacji, którą powstała w następstwie huraganu Sandy, który nawiedził wschodnie wybrzeże USA w 2012 roku. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!