IO Pekin 2022 (02-18)

0
Zimowe Igrzyska

Reprezentacja Kanady zdobyła brązowy medal pekińskich igrzysk olimpijskich w curlingu. Drużyna z Kraju Klonowego Liścia w spotkaniu o 3. pozycję pokonała Stany Zjednoczone 8:5. W finale zagrają Brytyjczycy i Szwedzi.

Johannes Thingnes Boe wywalczył złoty medal w biathlonowym biegu ze startu wspólnego na 15 km. Za Norwegiem uplasowali się Szwed Martin Ponsiluoma, a brązowy krążek wywalczył drugi z Norwegów Vetle Sjaastad Christiansen.

Piotr Michalski zajął czwarte miejsce w łyżwiarskim wyścigu na 1000 metrów na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Do medalu zabrakło 0,08 s. Zwyciężył Holender Thomas Krol, drugie miejsce zajął Kanadyjczyk Laurent Dubreuil, a trzecią pozycję wywalczył Norweg Haavard Lorentzen. Damian Żurek zajął 13. miejsce.

Reprezentantka Francji – Justine Braisaz-Bouchet zdobyła złoty medal w biathlonowym biegu ze startu wspólnego na 12,5 km podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie. Srebrny medal zdobyła Norweżka – Tiril Eckhoff, a brązowy jej rodaczka – Marte Olsbu Roeiseland. Monika Hojnisz-Staręga zakończyła rywalizację na 27. miejscu.

Reprezentant Szwajcarii Ryan Regez wywalczył złoty medal igrzysk olimpijskich w Pekinie w narciarstwie dowolnym w konkurencji ski cross. Drugi był inny Szwajcar Alex Fiva, a trzeci reprezentant Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Siergiej Radzik.

Chinka Eileen Gu wywalczyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Pekinie w narciarstwie dowolnym w konkurencji halfpipe. Wcześniej zdobyła też złoto w konkurencji big air i srebrny w slopestyle. Drugie miejsce dla Cassie Sharpe z Kanady, a trzecie dla innej reprezentantki Kraju Klonowego Liścia – Rachael Karker.

Finlandia została pierwszym finalistą hokejowego turnieju olimpijskiego na igrzyskach w Pekinie. Drużyna “Suomi” pokonała Słowację 2:0. W drugim półfinale Rosyjski Komitet Olimpijski zmierzy się ze Szwecją.