Przedłużenie stanu wyjątkowego w Japonii

0
335
Japonia COVID
Fot. Anadolu Agency
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Japonia przedłużyła do końca miesiąca stan wyjątkowy związany z pandemią. Poinformował o tym premier Yoshihide Suga. Wyjaśnił, że jest to konieczne, aby zapobiec przeciążeniu służby zdrowia, mimo iż liczba zakażeń koronawirusem spada, a coraz więcej osób jest w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19. 

Szef japońskiego rządu powiedział, że w październiku lub listopadzie zakończy się szczepienie tych, którzy chcą się zaszczepić. Wtedy też zostaną złagodzone ograniczenia. Do tej pory przeciwko COVID-19 w pełni zaszczepiono około połowy mieszkańców Japonii. 

Dotychczas nadzwyczajne ograniczenia dotyczyły 21 spośród 47 prefektur. Jest to obszar, na którym mieszka około 80 procent ludności tego kraju. Stan wyjątkowy został przedłużony w 19 prefekturach. Dotyczy to między innymi Tokio, Osaki, Aichi, Fukuoki i Hokkaido. 

W Japonii ograniczenia związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa polegają między innymi na rekomendowaniu restauracjom wcześniejszego zamykania i niepodawania alkoholu. Ponadto jest sugerowana telepraca wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. 
Dotychczas w Japonii zarejestrowano ponad milion 603 tysiące zakażeń koronawirusem. Zmarło 16 tysięcy 525 osób, a wyzdrowiało prawie milion 424 tysiące. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!