Projekt Leonardo Da Vinci DNA: jak wiele osób żyjących obecnie może być spokrewnione z artystą?

0
352
Da Vinci
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Trwające kilka dekad badania rzekomych szczątków Leonarda da Vinci ujawniły, jak wiele żyjących osób może twierdzić, że są potomkami geniusza renesansu. Okazuje się, że jest ich 14.

Odkrycia, opublikowane w tym miesiącu w czasopiśmie Human Evolution, pochodzą z nowego drzewa genealogicznego obejmującego 21. pokoleń i cztery gałęzie.

Badania są częścią projektu Leonardo Da Vinci DNA Project, którego celem jest potwierdzenie uważanych za jego szczątków, lepsze zrozumienie niezwykłych talentów artysty, jego prawdopodobnie przedwczesnego starzenia się, zdrowia, możliwych chorób dziedzicznych, a także wyjaśnienie osobliwych wrażeń zmysłowych, takich jak jego niezwykła jakość wzrokowa i synestezja.

Badacze zebrali dane z dokumentów historycznych, znajdujących się w archiwach publicznych i prywatnych oraz z bezpośrednich relacji potomków członków rodziny Leonarda.

Ponieważ nie wiadomo, czy Leonardo miał dzieci, naukowcy skoncentrowali swoje badania na ojcu artysty i jego potomkach. Przyjrzeli tysiące niepublikowanych dokumentów, a także ponownie zbadali dowody, które były „znane, ale nie zrozumiane”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!