101-karatowy diament o wartości ponad 12 mln $ wylicytowany za pomocą kryptowaluty

0
830
diament
Fot. CNN/Sotheby's
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

101-karatowy diament stał się najdroższym klejnotem, jaki kiedykolwiek zakupiono za pomocą kryptowaluty. Licytację przeprowadził dom aukcyjny Sotheby’s. Kamień w kształcie gruszki został sprzedany za równowartość 12,3 miliona dolarów.

Według komunikatu prasowego diament, nazwany „Kluczem 10138”, trafił do anonimowego prywatnego kolekcjonera, a możliwość zakupu przedmiotów za pomocą elektronicznego środka płatności, przyciągnęła „nowych klientów spoza tradycyjnego grona kolekcjonerów”. Niezwykle rzadki kamień jest drugim co wielkości diamentem w kształcie gruszki, jaki kiedykolwiek pojawił się na rynku. Jest klasyfikowany jako diament w kolorze „D”, najwyższy taki stopień przyznawany diamentom białym, co oznacza, że gołym okiem wydaje się bezbarwny. Jest również weryfikowany jako wewnętrznie i zewnętrznie „bezbłędny”, co oznacza, że jest całkowicie przejrzysty bez widocznych skaz. Jest to jeden z zaledwie 10 diamentów tej jakości, ważących ponad 100 karatów, jakie kiedykolwiek pojawiły się na aukcji.

Sotheby’s nie jest jedynym znanym domem aukcyjnym, który zaczął akceptować kryptowaluty jako formy płatności. W czerwcu uczynił to także Christie’s.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!