Rosja zablokowała 49 stron internetowych powiązanych z więzionym opozycjonistą A.Nawalnym

0
internet
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W Rosji zablokowano 49 stron internetowych powiązanych z opozycjonistą Aleksiejem Nawalnym. 
Leonid Wołkow główny doradca Nawalnego poinformował na swoim kanale Telegramu, że decyzją Prokuratury Generalnej jednocześnie zablokowano między innymi stronę samego opozycjonisty, witrynę jego Fundacji Antykorupcyjnej (FBK), kluczowych sojuszników oraz rozwiązanych na początku tego roku biur regionalnych Nawalnego. Leonid Wołkow określił to działanie jako “noc długich noży”, nawiązując do krwawej czystki wojskowej i politycznej rywali przeprowadzonej przez Adolfa Hitlera w Niemczech w 1934 roku. 

Doradca opozycjonisty poinformował, że jedyną stroną internetową, która nie została zablokowana, jest serwis “Smart Voting”. Witryna upowszechnia proponowaną przez Aleksieja Nawalnego strategię takiego popierania kandydatów, by w jesiennych wyborach parlamentarnych pokonać kandydatów związanych z Kremlem. Taktyka ta spowodowała, że rządząca partia Jedna Rosja w ostatnich wyborach lokalnych straciła wiele mandatów.

Aleksiej Nawalny, krytyk prezydenta Władimira Putina, został aresztowany w styczniu po powrocie do Rosji z Niemiec, gdzie spędził miesiące na leczeniu w związku z próbą otrucia bojowym środkiem trującym z grupy nowiczoków w sierpniu ubiegłego roku, o którą obwinia Kreml. Sąd skazał opozycjonistę na 2,5 roku kolonii karnej, zamieniając karę więzienia w zawieszeniu orzeczoną w 2014 roku na karę więzienia. Natomiast związane z Nawalnym organizacje zostały uznane za “ekstremistyczne”, co uniemożliwia ich zabraniając członkom i sponsorom udział we wrześniowych wyborach do parlamentu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!