Włochy: władze Kalabrii oferują 30 tysięcy dolarów dla osób, które przeniosą się w ten region

0
737
Calabria Włochy Italia
Fot. CNN Espanol
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Władze włoskiej Kalabrii planują zaoferować do 28,000 euro (33,000 dolarów) w ciągu maksymalnie trzech lat osobom, które przeniosą się w ten region Italii do wiosek liczących około 2 tysięcy mieszkańców. Celem jest odwrócenie wieloletniego trendu spadku populacji w tych miejscowościach i ich rewitalizacji ekonomicznej. Pieniądze można otrzymać pod pewnymi warunkami. Aby zdobyć fundusze, nowi mieszkańcy muszą zobowiązać się do otwarcia małej firmy, albo przyjąć oferty pracy od miejscowych biznesów. Wnioskodawcy nie mogą mieć więcej niż 40 lat i muszą być gotowi do przeniesienia się do Kalabrii w ciągu 90 dni od pomyślnego rozpatrzenia wniosku. Władze regionu rozważają jeszcze możliwość udzielenia jednorazowej zapomogi na rozpoczęcie nowej działalności komercyjnej typu B&B, restauracja, bar, gospodarstwo wiejskie czy sklep.

Projekt ma na celu zwiększenie atrakcyjności Kalabrii jako miejsca do pracy, zamieszkania i integracji społecznej. 

Oczekuje się, że proces składania wniosków – zostanie uruchomiony online w ciągu najbliższych kilku tygodni. Region pracuje nad tym od miesięcy i już przeznaczył na ten projekt ponad 700 tysięcy euro.

Ponad 75 procent miejscowości Kalabrii ma obecnie mniej niż 5 tysięcy mieszkańców, co prowadzi do obaw, że niektóre społeczności mogą całkowicie wymrzeć w ciągu kilku lat, o ile nie nastąpi ich regeneracja.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!