Niemcy: mija 40. rocznica wizyty Jana Pawła II w Monachium

0
1035
Jan Paweł II
Fot. Europa w działalności Św. Jana Pawła II/gov.pl
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

40 lat temu papież Jan Paweł II przebywał z pięciodniową pielgrzymką w Niemczech. Jej punktem kulminacyjnym była odprawiona przez papieża Polaka msza w Monachium. Podróż apostolska Jana Pawła II w 1980 roku była pierwszą pielgrzymką zwierzchnika Kościoła Katolickiego do Niemiec od około 200 lat.

Msza święta na błoniach monachijskiej Theresienwiese, na której zebrało się ponad 800 tysięcy wiernych, odbyła się w ostatni dzień papieskiej pielgrzymki i była jednocześnie oficjalnym spotkaniem papieża z młodzieżą. Wizycie Jana Pawła II w stolicy Bawarii towarzyszyły komentarze, że niemiecka rzeczywistość schyłkowego okresu lat 70. oddaliła młodych od Kościoła.  

Mszę koncelebrował z papieżem Polakiem ówczesny arcybiskup Monachium a potem jego następca, kardynał Joseph Ratzinger. Swojego podziwu dla Jana Pawła II nie kryje także obecny metropolita monachijski Reinhard Marx. “Jan Paweł II był przede wszystkim człowiekiem modlitwy, ale zarazem niezwykle otwartym i gotowym do dialogu, czujnym na polityczne nieprawości – wspomina niemiecki duchowny.

Podróż apostolska Jana Pawła II była pierwszą pielgrzymką papieża do Niemiec od 1782 roku. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!