Prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty pod pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kijowie

0
236
Andrzej Duda Lech Kaczyński pomnik Kijów
Twitter: PL1918

Prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty pod pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kijowie. Dziś ostatni dzień trzydniowej wizyty prezydenta Dudy na Ukrainie. Wczoraj prezydent Andrzej Duda odsłonił pomnik Anny Walentynowicz przed ambasadą w Kijowie – kliknij tutaj

W Odessie prezydenci Polski i Ukrainy otworzyli forum gospodarcze “Perspektywy współpracy Polski i Ukrainy: realizacja wspólnych projektów w dziedzinie transportu i energetyki”. W obecności prezydentów Andrzeja Dudy i Wołodymyra Zełenskiego podpisano również Porozumienie o Współpracy między Portami Gdańsk i Odessa.
Wczoraj prezydenci Andrzej Duda i Wołodymyr Zełenski spotykali się w Kijowie. Podpisali wspólną deklarację o współpracy. Rozmawiali o zagadnieniach bezpieczeństwa i kwestiach historycznych, w tym o upamiętnieniu i ekshumacjach polskich ofiar na Ukrainie. 

Wczoraj też Andrzej Duda uroczyście odsłonił pomnik Anny Walentynowicz na terenie ambasady Rzeczypospolitej w Kijowie. Przedwczoraj natomiast prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą upamiętnili ofiary zbrodni katyńskiej oraz represji NKWD na cmenatrzu w Bykowni pod Kijowem.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!