Prezydent A. Duda odsłonił pomnik Anny Walentynowicz przed polską ambasadą w Kijowie

0
Fot. Twitter: PL1918
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Andrzej Duda odsłonił pomnik Anny Walentynowicz przed ambasadą Polski w Kijowie. W ceremonii wziął udział również wnuk legendarnej działaczki “Solidarności” – Piotr Walentynowicz.

Prezydent Duda podkreślił rolę Anny Walentynowicz w tworzeniu ruchu związkowego w komunistycznej Polsce. Według niego była ona jednym z symboli “Solidarności”.

“Była tym elementem wnoszącym kobiecy sposób myślenia o Polsce i polskich sprawach. Nie myślała o sobie, myślała o innych, myślała o polskiej rodzinie, myślała o jej przyszłości, myślała o przyszłości swoich wnuków, myślała o przyszłości nas, tych którzy dzisiaj jesteśmy i którzy dzisiaj realizujemy polskie sprawy” – mówił prezydent Duda.

Wcześniej prezydent Andrzej Duda spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymyr Zełenski i premierem tego kraju Denysem Szmyhalem oraz przewodniczącym Rady Najwyższej Dmytro Razumkowem. Prezydenci Polski i Ukrainy podpisali wspólną deklarację, która kompleksowo opisuje strategię i cele wspólnej polityki w obszarze historii, gospodarki i bezpieczeństwa.

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy na Ukrainie zakończy się jutro.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!