Polska: rząd zdecydował o wprowadzeniu zakazu lotów z niektórych państw

0
3032
samolot, lot, Polska
Fot. Facebook: PLL LOT
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Od środy 14 października decyzją Rady Ministrów, wprowadzony zostaje zakaz lotów międzynarodowych z niektórych państw do Polski. “Chodzi o kraje, w których współczynnik w zakresie 14-dniowej skumulowanej liczby zachorowań na COVID-19 na 100 tysięcy mieszkańców, przekracza 90” – przekazało w komunikacie Centrum Informacyjne Rządu.

Rozporządzenie nie będzie dotyczyło Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Strefy Schengen oraz Ukrainy.

Zakazem objęte będą loty z lotnisk w Belize, Czarnogóry, Brazylii, Gruzji, Jordanii, Bahrajnu, Gujany, Izraela, Kataru, Kuwejtu, Libii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Argentyny, Armenii, Chile, Iraku, Kolumbii, Kostaryki, Libanu, Malediwów, Mołdawii, Panamy, Paragwaju, Peru, Tunezji, Republiki Zielonego Przylądka, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Omanu i Bahamów.

Rząd informuje, że “zakazu lotów nie stosuje się także do państw, które notyfikowały Polsce wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład samolotu będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie z negatywnym wynikiem testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2”. Listę takich państw może zostać ogłoszona przez ministra spraw zagranicznych.

Współczynnik 14-dniowej skumulowanej liczby zachorowań na COVID-19 na 100 tysięcy mieszkańców, powstaje na podstawie danych Europejskiego Centrum do spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

spotify-podcast-badge-blk-grn-165x40-copy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!