W PE apele o zablokowanie Nord Stream 2

0
552
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W Parlamencie Europejskim apele o zablokowanie Nord Stream 2. Takie głosy padały podczas debaty na sesji plenarnej w Brukseli dotyczącej próby otrucia rosyjskiego opozycjonisty nowiczokiem. 

Europosłowie z wielu grup politycznych mówili, że próba zabójstwa Aleksieja Nawalnego powinna być sygnałem alarmowym. “Unia powinna zrewidować swoją strategię wobec Rosji i nie prowadzić z nią interesów tak jak do tej pory” – podkreślał litewski europoseł, były premier Andrius Kubilius. 

Jego kolega z frakcji chadeków, niemiecki europoseł Michael Gahler powiedział, że Aleksiej Nawalny jest ostatnim z długiej listy opozycjonistów, których próbowano zabić, bądź zabito. “Wiadomo kto jest za to odpowiedzialny. To Kreml” – dodał. 

“Politkowska, Magnicki, Litwinienko, Niemcow, Skripal” – wymieniała ostatnie ofiary władz na Kremlu europosłanka Anna Fotyga. “Nadszedł czas, aby skończyć z bezkarnością Władimira Putina. Nadszedł czas na szerokie sankcje, zacznijmy od zatrzymania Nord Stream 2” – mówiła była minister spraw zagranicznych. 

Szef unijnej dyplomacji, odpowiadając na apele o zatrzymanie Nord Stream 2, odsyłał do rządu w Berlinie. Mówił, że ta inwestycja nigdy nie wzbudzała wielkiego entuzjazmu w unijnych instytucjach i że Komisja nigdy nie uznawała tego projektu za priorytetowy. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!