Ukraina: rząd zakazał wjazdu cudzoziemcom już od 28 sierpnia

0
708
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Od północy 28 sierpnia cudzoziemcy nie będą mogli wjechać na terytorium Ukrainy. Taką decyzję podjął ukraiński rząd. Jest to związane ze wzrastająca liczbą nowych zakażeń koronawirusem. O zamiarze zamknięcia granic ukraińskie władze informowały wcześniej. Zapowiadano, że stanie się to od 29 sierpnia. Jednak na wieczornym posiedzeniu rady ministrów zdecydowano, że ograniczenia wprowadzone będą już od północy z czwartku na piątek. Na terytorium Ukrainy nie będą mogli wjechać cudzoziemcy z wyjątkiem m.in. najbliższych członków rodzin Ukraińców, osób posiadających zezwolenie na pracę na Ukrainie, uczących się tam, oraz posiadających stałe, lub czasowe karty pobytu.

Sytuacja epidemiologiczna nad Dnieprem jest coraz gorsza. Codziennie wykrywanych jest około 2 tysięcy nowych zakażeń. Według prognoz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego do końca października ogólna liczba zakażeń może się potroić w stosunku do obecnej i wynieść około 360 tysięcy przypadków.
Wcześniej ukraińskie władze wyrażały obawy w związku ze zbliżającym się żydowskim świętem Rosz ha – Szana, na które tradycyjnie co roku do miasta Humań w obwodzie czerkaskim, przybywa kilkadziesiąt tysięcy chasydów, co mogło zaostrzyć sytuację epidemiologiczną.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!