Białoruś: cztery gazety nie mogą się drukować w Mińsku

0
687
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Na Białorusi już cztery największe gazety niezależne nie mogą być drukowane w Mińsku. Miejscowe zakłady drukarskie twierdzą, że zepsuły im się maszyny drukarskie. Tymczasem państwowe gazety są drukowane.
W ubiegłym tygodniu zakłady drukarskie odmówiły druku dla czołowych niezależnych gazet “Narodnaj Woli” i “Komsomolskiej Prawdy w Białorusi”.

Wczoraj nie mogły wydrukować swojego nakładu czołowe niezależne tygodniki “Swobodnyje Nowosti Plus” i “BiełGazieta”. Powód zawsze jest ten sam – zepsute maszyny drukarskie. Redakcji gazety “Narodnaja Wola” która ukazuje się dwa razy w tygodniu udało się wydrukować ostatni numer pod Moskwą i dostarczyć na Białoruś. Jednak białoruska poczta “Biełpoczta” nie dostarczyła gazety do kiosków. Tłumaczy to tym, że zbyt późno dostała nakład do rozwiezienia. W kioskach w sprzedaży leżą dziś gazety państwowe i periodyki dla działkowców, wędkarzy czy poświęcone poradom zdrowotnym.

Niezależne gazety dużo miejsca poświęcały powyborczym protestom na Białorusi. Rozgłośnia “Radio Swaboda” uważa, że władze “czyszczą pole informacyjne” uniemożliwiając druk niezależnych gazet.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!