A.Łukaszenka: w szkole powinni pracować tylko zwolennicy państwowej ideologii

0
Twitter: Reuters
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Białorusi oświadczył, że w szkołach powinni pracować tylko ci nauczyciele, którzy są zwolennikami obecnej ideologii państwowej – w domyśle obecnych władz. Aleksander Łukaszenka przed rozpoczęciem roku szkolnego rozmawiał z ministrem edukacji Iharem Karpienką. Na Białorusi 1 września rok szkolny rozpoczynają wszystkie szkoły i wyższe uczelnie.

Prezydent Łukaszenka powiedział, że na Białorusi szkolnictwo jest państwowe, państwowe są szkoły i państwowa ideologia. “Ci, którzy chcą przestrzegać tych zasad, proszę bardzo, niech idą, nauczają. A ci, którzy nie chcą przestrzegać tych zasad, w szkole być nie powinni” – stwierdził białoruski przywódca.

W opinii ekspertów, słowa prezydenta o tym, aby ludzie, którzy nie popierają państwowej ideologii, nie pracowali w szkołach, nabierają szczególnego wydźwięku teraz. Na Białorusi od dwóch tygodni trwają powyborcze protesty opozycji, która domaga się ustąpienia Aleksandra Łukaszenki. Na wiecach opozycji dominuje młodzież. Niewykluczone, że władze obawiają się fermentu na uczelniach po rozpoczęciu roku szkolnego.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!