Rosja: lekarze w Omsku walczą o życie Aleksieja Nawalnego

0
Facebook: Алексей Навальный/Aleksiej Nawalny
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Lekarze w Omsku walczą o życie Aleksieja Nawalnego – informują współpracownicy lidera rosyjskiej opozycji. Polityk jest w stanie śpiączki, a jego funkcje życiowe podtrzymuje specjalistyczna aparatura. Rzeczniczka opozycjonisty Kira Jarmysz oświadczyła, że Aleksieja Nawalnego najprawdopodobniej ktoś próbował otruć. Szef radia Echo Moskwy Aleksiej Wieniediktow poradził, aby opozycjonistę wywieziono z Rosji.

Aleksiej Nawalny wracał z Tomska do Moskwy. Po kilkudziesięciu minutach lotu zaczął krzyczeć i stracił przytomność. Maszyna wylądowała awaryjnie w Omsku. Lidera opozycji przewieziono do tamtejszego szpitala na oddział intensywnej terapii. Cały czas jest pod opieką anestezjologów, którzy oceniają jego stan jako ciężki, ale stabilny. 
Do Omska przyleciała żona polityka – Julia. Kobiecie na razie nie pozwolono zobaczyć męża. Jedynie spotkał się z nią główny lekarz kliniki. Personel medyczny opiekujący się Aleksiejem Nawalnym nie poinformował o wynikach analizy krwi pacjenta. 

Prezydent Stowarzyszenia Anestezjologów Rosji Konstantin Liebiedinski powiedział radiu Echo Moskwy, że podłączenie pacjenta do urządzeń wspomagających funkcje życiowe wskazuje na silne zatrucie organizmu. Rzecznik Kremla oświadczył, że władze nie widzą przeszkód dla ewentualnego wyjazdu Aleksieja Nawalnego z Rosji, jeśli będzie chciał leczyć się w innym kraju. Dmitrij Pieskow zapowiedział, że organy ścigania przeprowadzą śledztwo, jeśli ekspertyza medyczna potwierdzi, że opozycjonistę próbowano otruć.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!