Mińsk: starcia między protestującymi, a służbami porządkowymi

0
Twitter: Hanna Liubakova, Uladz Hrydzin
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W białoruskiej stolicy znów zbierają się zwolennicy opozycyjnej kandydatki na prezydenta Swiatłany Cichanouskiej aby protestować. Do centrum miasta ściągają grupy młodzieży z różnych dzielnic miasta. Część demonstruje w swoich rejonach.

Dziś wieczorem druga powyborcza demonstracja opozycji rozpoczęła się około godziny 19. od trąbienia przez kierowców. W krótkim czasie na centralnej ulicy – Prospekcie Zwycięzców, zebrało się kilkaset osób. Zatrzymano dotychczas co najmniej kilkanaście osób. Wcześniej agencja Reutera podała, że zatrzymanych jest 30 osób. Milicja zablokowała dojazd do głównego Prospektu Niepodległości na znacznej jego długości.

Tymczasem sama Swiatłana Cichanouska nie weźmie udziału w protestach gdyż -jak informuje jej sztab wyborczy – obawia się prowokacji ze strony władz, aby nie było pretekstu do jej zatrzymania.

Wcześniej dziennikarze zauważyli jak w stronę centrum miasta jechało 13 samochodów-więźniarek służących do przewozu osób zatrzymanych oraz około 20 wozów opancerzonych, należących najprawdopodobniej do wojsk wewnętrznych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!