Francja: chiński wywiad od lat prowadzi szpiegostwo gospodarcze i przemysłowe

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Chiński wywiad, który od lat prowadzi szpiegostwo ekonomiczne i technologiczne teraz zajął się także „zimną wojną ideologiczną” – takie są informacje podane przez francuskie media powołujące się na swoje kontakty w służbach specjalnych.
Władze w Pekinie, jak wynika z tych samych źródeł francuskich, rozpętały prawdziwą wojnę ideologiczną związaną z epidemią koronawirusa, wcześniej ograniczając się do pirackiego rabowania francuskich źródeł technologicznych i ekonomicznych. Wywiad i kontrwywiad Francji podkreślają, że strona chińska ma do swojej dyspozycji najnowocześniejsze możliwości technologiczne. Francuskie media cytują przy tym wypowiedzi przedstawicieli innych państw Zachodu, na przykład Australii, która jest według tych informacji bezustannie narażona na ataki chińskich szpiegów internetowych.
Zainteresowanie strony chińskiej w przypadku Francji budzą przede wszystkim nowoczesne technologie, nie tylko wojskowe, związane z lotnictwem, marynarką wojenną i podbojem kosmosu, ale także cywilne, dotyczące na przykład super szybkich ekspresów TGV czy nowych szczepionek przeciwko koronawirusowi. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!