Ambasador G. Mosbacher broni Polski przed krytyką Unii Europejskiej

1
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher w jednym z wywiadów powiedziała, że krytyka Unii Europejskiej dotycząca przestrzegania przez Polskę zasad demokracji jest “przesadzona”. Bruksela ostrzega, że może uwarunkować wypłaty z budżetu od praworządności.

Od momentu dojścia do władzy w 2015 r. przez Prawo i Sprawiedliwość, Polska mierzy się z krytyką ze strony Unii Europejskiej w związku z reformą wymiaru sądownictwa. Bruksela oskarża władze w Warszawie o łamanie prawa unijnego.

Relacja polskie rządu z Brukselą uległy pogorszeniu, a PiS skupia się budowaniu silnych relacji ze Stanami Zjednoczonymi, zwłaszcza od momentu dojścia do władzy prezydenta Donalda Trumpa w 2016 roku.

Mosbacher dodała, że UE niechętnie przyjmuje do wiadomości, jak duże postępy poczyniła Polska, zwłaszcza jeśli chodzi o wzrost gospodarczy, od czasu upadku komunizmu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

  1. Unia Europejska dazy pokojowymi srodkami do odbicia od Polski Slaska oraz Ziem Polnocnych i Zachodnich. Takze wywieranie presjii na rzad Polski w celu otwarcia granic dla innych kultur narodowosciowych to zdrada interesow Polski i w konsekwancji utrata suwerennosci.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!