Za 3 miesiące msza św. w 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Za trzy miesiące 17 maja, w setną rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II, na plac świętego Piotra w Rzymie przybędzie z Polski Narodowa Pielgrzymka. Papież Franciszek z tej okazji odprawi uroczystą mszę świętą. 

W rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński zachęca Polaków do wzięcia udziału w Narodowej Pielgrzymce do Rzymu. 

„Drodzy bracia i siostry, drodzy rodacy, dana jest nam kolejna szansa, aby nie tylko przypomnieć sobie postać Jana Pawła II, ale żeby skorzystać z tej wielkiej łaski i stanąć, jakby znowu, przy Nim i powiedzieć sobie, że to jest nasz szczególny Pasterz, dany dla świata, ale dla Polski szczególnie. Kto jest w możności, niech da to świadectwo i będzie w tym szczególnym momencie w Rzymie.” – mówił biskup warszawsko-praski.

Biskup Romuald Kamiński zachęca wszystkich pozostających w kraju w setną rocznicę urodzin wielkiego Polaka, aby zjednoczyli się w rozważaniu dzieł Bożych, jakie pozostawił święty papież Jan Paweł II. „Mamy naprawdę za co dziękować i na forum Kościoła powszechnego, i za to, co Papież Jan Paweł II uczynił dla naszej Ojczyzny i dla naszego narodu. Całe miliony, które pozostaną w Polsce, niech w sposób godny zjednoczą się w modlitwie, dziękczynieniu i rozważaniu tego wszystkiego co w spuściźnie zostawił nam święty Papież.” – dodał biskup warszawsko – praski Romuald Kamiński.

Papieska msza na placu świętego Piotra rozpocznie się 17 maja o 10:30. To efekt inicjatywy i starań polskiego episkopatu i ambasadora Rzeczypospolitej przy Stolicy Apostolskiej, Janusza Kotańskiego. Papież Franciszek odprawi mszę w przeddzień setnej rocznicy urodzin papieża-Polaka, w niedzielę, aby umożliwić uczestnictwo jak największej liczbie wiernych i pielgrzymów. 
W Rzymie będzie obecny prezydent Andrzej Duda i wielu polskich biskupów z przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskupem Stanisławem Gądeckim na czele. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!