Papież Franciszek ostrzega przed niebezpieczeństwem ideologii gender

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Papież Franciszek ostrzega przed niebezpieczeństwem ideologii gender, będącej w jego ocenie, jednym z głównych przejawów zła we współ czesnym świecie. 

W wywiadzie książkowym poświęconym św. Janowi Pawłowi II, który ukaże się drukiem w przyszłym tygodniu, Franciszek mówi, że ideologia gender chce zniszczyć u korzeni stwórczy zamysł Boga dla każdego z nas i sprawić, by wszystko było jednolite i neutralne. W ocenie papieża Franciszka, jest “to atak na różnorodność, na kreatywność Boga”. 
Papież dodaje, że chodzi o ideologię, która nie liczy się z rzeczywistością, z prawdziwą różnorodnością osób, z niepowtarzalnym i wyjątkowym charakterem każdego z nas”. 

W opublikowanych przez włoską prasę fragmentach wywiadu Franciszek podkreśla, że chrześcijaństwo zawsze dawało pierwszeństwo faktom, a nie ideom. Natomiast gender – jak mówi biskup Rzymu – przejawia się jako idea, którą chce się podstępnie narzucić rzeczywistości. Według papieża usiłuje ona podkopać fundamenty ludzkości we wszystkich środowiskach i na wszystkich szczeblach edukacji, staje się dyktatem kulturowym, który jest narzucany przez niektóre państwa jako jedyna możliwa droga kultury, do której trzeba się dostosować.
Autor zastrzegł, że nie mówi tego, by kogokolwiek dyskryminować i że nie odnosi tych słów do osób o orientacji homoseksualnej. Podkreśla, że grupie tej, zgodnie z Katechizmem, trzeba towarzyszyć i otoczyć opieką duszpasterską.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!