Prezydent Trump o amerykańskiej gospodarce w Davos (WIDEO)

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Donald Trump przekonywał w Davos, że stan amerykańskiej gospodarki jest najlepszy od wielu lat. Prezydent Stanów Zjednoczonych jest jednym z głównych gości rozpoczętego w szwajcarskim kurorcie Światowego Forum Ekonomicznego. Motywem przewodnim tegorocznego spotkania trzech tysięcy polityków, biznesmenów i aktywistów są zmiany klimatyczne.

Donald Trump mówił w Davos, że odkąd został amerykańskim prezydentem gospodarka jego kraju nabrała przyspieszenia. Argumentował, że rosną pensje, spadają podatki i systematycznie obniża się bezrobocie, także wśród kobiet, niepełnosprawnych, Afroamerykanów i Latynosów. Prezydent USA mówił, że na zmianach korzystają wszyscy Amerykanie. “Na całym rynku rosną płace. Procentowo najbardziej odczuli to ci, którzy są na najniższym szczeblu drabiny dochodu. Pensje robotników rosną znacznie szybciej niż płace menadżerów. Wzrost zarobków 10 procent najbiedniejszych w społeczeństwie jest większy niż 10 procent najbogatszych, co nigdy wcześniej się nie wydarzyło” – mówił.
Amerykański prezydent powiedział też, że za jego kadencji w USA powstało 7 milionów nowych miejsc pracy czyli trzy razy więcej niż przewidywały prognozy. Donald Trump argumentował, że Stany Zjednoczone są przykładem dla całego świata.

Amerykański przywódca przypomniał też podpisane niedawno nowe umowy handlowe z Kanadą i Meksykiem oraz wstępne porozumienie z Chinami. Mówił, że udało się to osiągnąć dzięki determinacji jego administracji. “Druga faza rozmów z Chinami niebawem się rozpocznie. Dzięki pierwszej fazie porozumienia, Chiny zgodziły się na coś, na co wcześniej się nie zgadzały – na ochronę własności intelektualnej, powstrzymanie przymusowego transferu technologii, usunięcie blokady na handel artykułami rolniczymi i całkowite otwarcie sektora finansowego. Nasze relacje z Chinami prawdopodobnie nigdy nie były tak dobre jak teraz” – dodał Trump. Amerykański polityk mówił, że porozumienie z Chinami możliwe było dzięki nałożonym wcześniej cłom i zapowiedział, że będą one nadal nakładane, także w relacjach z innymi krajami.

Donald Trump zaapelował też do europejskich przywódców, by nie kupowali surowców energetycznych od wrogich Zachodowi państw i zachęcał do kupna amerykańskiego gazu LNG.

Prezydent Donald Trump po raz drugi wygłosił przemówienie otwierające Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. Biały Dom poinformował, że w szwajcarskim kurorcie prezydent ma zaplanowanych 6 spotkań bilateralnych z przywódcami Unii Europejskiej, Szwajcarii, Pakistanu, Iraku, irackiego Kurdystanu oraz organizatorem forum Klausem Schwabem.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!