Prezydent w Davos: Polska ma klimat, który sprzyja biznesowi

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że coraz większa obecność polskiego biznesu na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos to sygnał naszego dużego potencjału gospodarczego oraz statusu naszego kraju. Prezydent wziął udział w spotkaniu pt. “Wspieranie wzrostu gospodarczego napędzanego innowacjami”.

Andrzej Duda mówił, że w ciągu ostatnich kilku lat Polska stała się liderem pod względem rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej. Podkreślił, że wskaźnik PKB w naszym kraju wzrósł średnio o 4 procent i jest to jeden z najwyższych wzrostów w Europie.

“Polska ma bardzo dobry klimat, który sprzyja biznesowi” – powiedział prezydent. “Mamy niskie podatki i wiele młodych talentów” – dodał. Podkreślił rolę i rozwój startupów i zaznaczył, że rola Polski jako hubu technologicznego w ciągu kolejnych lat będzie wzrastała. Andrzej Duda mówił też, że obecność w naszym kraju zwiększają technologiczne giganty, np. Google, Microsoft, Nokia czy IBM.

Wskazał też na dobrą i wykwalifikowaną kadrę pracowniczą w Polsce i podkreślił, że to efekt “wspaniałego systemu edukacji, szczególnie jeśli chodzi o naukę, inżynierię, matematykę i nowoczesne technologie”. Polska – w ocenie prezydenta – zarówno politycznie, jak i geograficznie, jako kraj członkowski Unii Europejskiej – jest atrakcyjna dla biznesu. “Nasze porty lotnicze każdego roku otwierają nowe połączenia, ponadto planujemy zbudować Centralny Port Komunikacyjny” – dodał. 

Andrzej Duda zaznaczył, że w Polsce została wprowadzona polityka wspierania badań i rozwoju. W tym kontekście wymienił ulgi podatkowe dla firm, które realizują inwestycje w tym sektorze. Na spotkaniu dotyczącym wzrostu gospodarczego napędzanego innowacjami prezydent podkreślał, że w ciągu ostatnich 30 lat kraje Europy Środkowo-Wschodniej przeszły głębokie przemiany i stały się motorem napędowym dla całej Unii Europejskiej. Dodał, że w państwach naszego regionu rośnie PKB, a stopa bezrobocia jest niska. Jednocześnie – jak podkreślił Andrzej Duda – Polska i kraje regionu przygotowują się na możliwe spowolnienie gospodarcze. “Jesteśmy gotowi, aby wprowadzić właściwe kroki, jeśli będzie to konieczne” – powiedział w Davos prezydent Andrzej Duda.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!