Premier: nie będzie rządowych środków na premie dla piłkarzy

0
Fot. Facebook: Kancelaria Premiera
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że reprezentacja Polski w piłce nożnej nie otrzyma rządowych środków w ramach premii za występ na mistrzostwach świata w Katarze.

W mediach społecznościowych szef rządu napisał, że Polacy odpadli z dalszej gry w fazie pucharowej Mundialu, ale zagrali dobry mecz z obecnym mistrzem świata – reprezentacją Francji. “Czego zabrakło? Przede wszystkim doświadczenia gry na tym poziomie i trochę szczęścia. Nasza kadra dała nam jednak więcej niż moglibyśmy oczekiwać” – stwierdził. W jego opinii problemem polskiej piłki od lat jest poziom finansowania. “Brutalna prawda futbolu jest taka, że wielkie granie jest tam, gdzie są wielkie pieniądze. Uważam, że rolą Państwa jest wspieranie rozwoju tej najpopularniejszej dyscypliny sportu. Dotyczy to przede wszystkim środków na szkolenie młodzieży, budowy infrastruktury, ale także rozwoju i wsparcia talentów. Na te cele będziemy przeznaczać dodatkowe środki” – zadeklarował Mateusz Morawiecki.

Premier zaznaczył, że “udany występ Polaków na Mundialu jest dobrą okazją do rozpoczęcia dyskusji na temat przyszłości polskiej piłki”. W jego przekonaniu bez zwiększenia budżetu na polską piłkę trudno będzie rywalizować z najlepszymi. “A przecież nasi piłkarze pokazali, że to możliwe. Pokazali, że jest to w naszym zasięgu” – dodał.

“Uważam również, że nagradzanie za wyniki na najbardziej prestiżowych turniejach jest ważnym elementem całości systemu i zarazem rolą Związku oraz głównych sponsorów. Na koniec wprost: nie będzie rządowych środków na premie dla piłkarzy” – podsumował.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!