Piłkarze Olympique Lyon awansowali do półfinału Ligi Mistrzów.
W spotkaniu ćwierćfinałowym w Lizbonie, gdzie rozgrywany jest finałowy turniej, pokonali Manchester City 3:1 (1:0).
⏰ RESULT ⏰
— UEFA Champions League (@ChampionsLeague) August 15, 2020
🔴🔵 Cornet & Dembélé (2) send Lyon to semi-finals!
😮 Did you see that coming?#UCL
Wynik otworzył napastnik Olympique reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej Maxwel Cornet (24. min.). Wyrównał Belg Kevin De Bruyne (68. min.). Następne dwa gole dla zespołu z Lyonu strzelił Francuz Moussa Dembele (79. i 87. min.).
W półfinale rywalizować będą francusko-niemieckie pary. 18 sierpnia Paris Saint Germain zagra z RB Lipsk, a dzień później Olympique z Bayernem Monachium.
Finał 23 sierpnia na Estadio da Luz.


