Piłka nożna – LM – PSG w finale

0

Piłkarze Paris Saint-Germain po raz pierwszy w historii zagrają w finale Ligi Mistrzów. W półfinale paryżanie pokonali w Lizbonie RB Lipsk 3:0 (2:0). W 13. minucie trafił Marquinhos, w 42. Angel di Maria, a wynik w 56. minucie ustalił Juan Bernat. Całe spotkanie wśród rezerwowych zwycięskiej drużyny spędził młody polski bramkarz Marcin Bułka.
Kto zmierzy się z PSG w niedzielnym finale, zdecyduje środowy drugi półfinał – w nim o 21.00 Olympique Lyon zagra z Bayernem Monachium.

Z innych wiadomości związanych z Ligą Mistrzów: Piłkarze Legii Warszawa awansowali do drugiej rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski pokonali północnoirlandzki Linfield FC 1:0 (0:0). Legioniści bardzo długo męczyli się z rywalem. Gola strzelili dopiero w 82. minucie, gdy podanie Waleriana Gwilii wykorzystał rezerwowy Jose Kante, trafiając do bramki lewą nogą sprzed pola karnego.