Orbán nie będzie przemawiał na inauguracji europarlamentu

0
Fot. en.europarabct.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Węgierski premier nie przedstawi planu prezydencji na inauguracyjnym posiedzeniu Parlamentu Europejskiego nowej kadencji. Prezydium parlamentu nie znalazło czasu dla Viktora Orbána.

Szef węgierskiego rządu zapowiadał, że zgodnie z tradycją przedstawi nowowybranym eurodeputowanym priorytety programu prezydencji w Unii Europejskiej. Węgrzy przedstawili prezydium parlamentu wniosek, że taka prezentacja może się odbyć szesnastego lub siedemnastego lipca pod kontrowersyjnym hasłem „Make Europe great again”. Okazuje się, że grono szefów frakcji parlamentarnych nie znalazło w planie najbliższego, inauguracyjnego posiedzenia czasu dla węgierskiego premiera. Oficjalnie powodem nieumieszczenia tego punktu w programie ma być zbyt wiele innych, ważnych dla parlamentu spraw.

Chodzi między innymi o wybór przewodniczącego europarlamentu i jego czternastu zastępców. Prezentacja programu prezydencji mogłaby się zamienić w wielogodzinną dyskusję posłów z węgierskim premierem. Zwyczajowo po przedstawieniu priorytetów zadawane są pytania.
A tych do Węgier w ostatnim czasie jest sporo. W ciągu ostatnich kilku dni Orbán pojechał do Kijowa, Moskwy i Pekinu z tak zwaną misją pokojową. Wszędzie używał loga węgierskiej prezydencji, choć według europejskich liderów nie reprezentował w żaden sposób Unii.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!