Włochy: część migrantów musi wpłacić 5 tys. euro kaucji, by uniknąć zamkniętych ośrodków

0
Fot. Cecilia Fabiano/LaPresse via AP
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Włoski rząd wydał dekret, na mocy którego migranci pochodzący z krajów uznanych za bezpieczne lub przybywający bez dokumentów będą umieszczani w zamkniętych ośrodkach do czasu rozpatrzenia ich podań o prawo pobytu. Będą mogli tego uniknąć, wpłacając 5 tysięcy euro kaucji.

Włoskie MSZ publikuje aktualizowaną co kilka miesięcy listę krajów, w których repatriowanym migrantom nie grożą prześladowania. Obecnie znajdują się na niej między innymi Algieria, Nigeria, Tunezja, Maroko, Wybrzeże Kości Słoniowej i Senegal, a więc kraje, z których do Włoch masowo przybywają migranci. Dotychczas, po złożeniu podań do władz włoskich o ochronę międzynarodową, przebywali oni na wolności.

Zazwyczaj potem ginął po nich wszelki ślad. Wielu przebywa nielegalnie we Włoszech. Inni przedostawali się nielegalnie przez włoskie granice do Francji, Niemiec i krajów skandynawskich. Ze statystyk wynika, że w ogromnej większości przypadków ich podania o azyl zostały we Włoszech rozpatrzone negatywnie. Wprowadzona teraz kaucja służyć będzie również pokryciu kosztów ewentualnej repatriacji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!