Niemcy: kanclerz O. Scholz apeluje o wyjaśnienie nieprawidłowości w wydawaniu wiz w Polsce

0
Fot. South China Morning Post
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz zaapelował o wyjaśnienie ewentualnych nieprawidłowości w wydawaniu wiz przez Polskę. Jak podaje agencja DPA, szef niemieckiego rządu zwrócił uwagę, że konieczne może stać się “podjęcie dalszych środków na granicach, na przykład na granicy z Polską. 

“Nie chciałbym, żeby Polska po prostu zbagatelizowała sprawę. Będziemy nadal dalej dyskutować na temat naszej polityki azylowej. Moim zdaniem, każdy, kto przyjeżdża do Polski, powinien być tam rejestrowany i tam przechodzić procedurę azylową” – powiedział kanclerz Olaf Scholz.

O możliwości przywrócenia tymczasowych kontroli na granicach z Polską i Czechami mówiła również minister spraw wewnętrznych Niemiec Nancy Feser. W wywiadzie dla Die Welt uznała celowość wprowadzenia takich kontroli w celu zwalczania nielegalnej migracji.

„Moim zdaniem jest to szansa na bardziej agresywną walkę z przemytem ludzi. Taka dodatkowa kontrola powinna być połączona z obserwacją w całej strefie przygranicznej. W tym celu już znacząco zwiększyliśmy obecność policji federalnej na granicach z Polską i Czechami” – mówiła szefowa niemieckiego MSZ.

Wyraziła również nadzieję, że pomimo sporów kraje Unii Europejskiej porozumieją się w sprawie mechanizmu relokacji uchodźców.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!