Polska: Hołownia o nowelizacji prawa autorskiego

1
Fot. X: Sejm RP
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

“Słyszymy głos mediów” – zapewnia marszałek Sejmu pytany o protest w sprawie nowelizacji prawa autorskiego. Szymon Hołownia podkreślił, że dyskusja się nie zamknęła i żadne decyzje nie zostały podjęte ostatecznie. 

“Po to jest Sejm i Senat. Po to my musimy na wzajem odnosić się do swoich poprawek, żeby było kilka sit przez które przechodzi ta legislacja. Spodziewam się, że być może zmiany w tym prawie, które uchwaliliśmy będą głośno dyskutowane. Poprawki Senatu być może się pojawią, niczego dzisiaj nie przesądzam, ale uważam, że ta dyskusja się nie zamknęła i nie będzie tu na pewno automatyzmu, że to Sejm przegłosował, to Senat przyjmie bez poprawek” – powiedział marszałek Sejmu. 

Premier Donald Tusk zaprosił organizatorów protestu na spotkanie w centrum „Dialog”. Ma się ono odbyć w środę o godzinie 13.00.
“Władza nie powinna kupować przychylności mediów, media z władzą robić dwuznacznych interesów a big techy wykorzystywać autorów i wydawców” – napisał wczoraj premier na platformie X. “Jest o czym rozmawiać. Zapraszam wspólnie z Małgorzatą Kidawą-Błońską organizatorów protestu do centrum “Dialog”, środa, godzina 13” – dodał szef rządu. 

Największe media wystosowały w czwartek apel do polityków zatytułowany “Nie zabijajcie polskich mediów!”. Domagają się w nim zmian w przyjętej ustawie. Dziennikarze chcą, aby państwo stworzyło sposoby mediacji pomiędzy spółkami medialnymi a firmami takimi jak Google czy Facebook, które zapewniłyby uczciwe dochody z reklam autorom artykułów publikowanych na przykład na portalach społecznościowych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

  1. Starr odchodzi i nie ma potrzeba utrzymywać czego co powinno stać się artefaktem. Domu medialne same zapracowały na swój koniec 98% ich czasu poświęca się plotkom, to co kto powiedział, rzadziej co zrobił, kreowanie rzeczywistości. Nie ma już dziennikarstwa a to zostało z niego została zasypane górą czegoś co jest niepotrzebne wprowadzające chaos informacyjny. 300 razy na dobę prognoza pogody, nadużywanie zwrotów: nIespotykane, katastrofalne, krytyczne nie mówiąc już o PILNE. Potem okazuje się, że po 3 tygodniach wróciłeś te wiadomości najważniejsze są …… warte jak i dotychczasowe media w całości. Zostają takie portale jak ten gdzie ja z polski czytam o Polsce z poziomu USA a czemu bo to co w TVP, TVN jest przedstawiane jako wydarzenie światowe to nagle okazuje się, że i Radio Chicago, i China Tuday czy Welt am Sonntag nawet nie wiedzą, że się to wydarzyło. Brawo dla Radia Chicago.Nowe media nie są idealne ale stare zupełnie zapomniały po co są i dlatego należy je zlikwidować. natomiast dla nowych mediów i tak się świat juz kończy przyszło ai i ono daje wyniki bez reklam i pozycjonowania. Za chwilę będziesz miał swoje prywatne ai i to zacznie wkurzać te nowe media bo grupy społecznościowe ja nazywam je sektami będą się burzyć bo ich świat zaczyn się burzyć. A AI łatwo zapytać czy badania prezentowane to badania czy też marketing. Bo coraz częściej to marketing i z badaniami ma to tyle wspólnego to że ja jestem marsjaninem. Myślę, że za 50 lat przybędzie nam ziemi pod stopami nagle okaże się jak pisał LEM nowy EDEN stanie się na wyciągnięcie ręki. I dobrze bo albo ratując planetę na niej zgnuśniejemy albo poszukamy sobie 5 nowych. Ja wolałbym 5 nowych ziemi chociaż lubię ten grajdoł zwany ziemią.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!