Polska: zespół KO do spraw rozliczenia PiS zaprezentował “Plan przyspieszenia”

0
Fot. YT: Roman Giertych - oficjalny
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prokuratura pracująca szesnaście godzin na dobę, wyeliminowanie z polskiego systemu niekonstytucyjnych organów państwa i uniemożliwienie sędziom Sądu Najwyższego, Krajowej Rady Sądownictwa i Trybunału Konstytucyjnego, powołanym przez Prawo i Sprawiedliwość, wejścia do budynków stanowiących własność Skarbu Państwa. To najważniejsze postulaty Zespołu Koalicji Obywatelskiej do spraw rozliczenia ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego.

“Plan Przyspieszenia” zaprezentował przewodniczący zespołu Roman Giertych. “Będziemy zachęcać nasz klub i rząd do tego, aby uznać, że ustawy dotyczące materii konstytucyjnej, uchwalone przez PiS w celu utrwalenia ich władzy, są niekonstytucyjne. Chodzi między innymi o odwoływanie niektórych urzędników państwowych” – dodał polityk. Zespół chce, aby w sprawie uznania niektórych ustaw przyjętych przez PiS za niekonstytucyjne, Sejm przegłosował uchwałę.

Jak przekazał Roman Giertych, “Plan przyspieszenia” uwzględnia również zmiany dotyczące pracy prokuratury. “Nie akceptujemy sytuacji, w której mamy do czynienia z przewlekaniem postępowań, z tego powodu, że w prokuraturze pracują ludzie nominowani przez Zbigniewa Ziobrę. Dlatego będziemy inicjować uchwały obligujące kierownictwo Prokuratury Krajowej, do rozliczenia ludzi, którzy brali udział w budowaniu autorytarnego państwa PiS” – zaznaczył Roman Giertych. Posłowie grupy do spraw rozliczenia poprzednich rządów będą namawiać do poparcia swoich postulatów między innymi ministra sprawiedliwości.

Spotkanie członków zespołu z Adamem Bodnarem ma odbyć się w piątek.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!