Prezydent A.Duda zaapelował o udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego

0
Fot. Facebook: Kancelaria Prezydenta RP
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że im silniejsza będzie Polska w Europie, tym silniejsza będzie Unia Europejska. Prezydent w orędziu przed wyborami do Parlamentu Europejskiego zaapelował o wzięcie w nich udziału i o wysoką frekwencję. 

Andrzej Duda podkreślił, że to od wyników wyborów zależeć będą decyzje podejmowane w europarlamencie. Dodał, że pakt migracyjny i Zielony Ład budzą obecnie olbrzymie emocje społeczne. “Konsekwencje podejmowanych w europarlamencie decyzji dotykają Polski oraz każdego z nas i tak będzie także w przyszłości” – zaznaczył. Wyjaśniał, że dlatego te wybory są tak istotne, ponieważ Polacy mogą wskazać swoich przedstawicieli, którzy w ich imieniu będą podejmować najważniejsze decyzje dla Polski i Europy. 

Prezydent mówił, że najbliższe lata zdecydują o tym, w jakim kierunku podążać będzie Unia Europejska. “Czy będzie to, jak chcieli ojcowie założyciele Europa ojczyzn, która szanuje historię, kulturę, tradycję i tożsamość poszczególnych państw członkowskich, czy będzie to scentralizowane europejskie państwo, jak chcieliby tego brukselscy biurokraci, gdzie unijne traktaty będą zmieniane przez wielkich, a wpływ Polski na podejmowanie najważniejszych decyzji ograniczany” – powiedział Andrzej Duda. 

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w najbliższą niedzielę.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!