D. Tusk: w poniedziałek posiedzenie rządu przed RBN

0
Fot. bbn.gov.pl
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Premier Donald Tusk poinformował, że w poniedziałek odbędzie się posiedzenie rządu. Dotyczyć będzie przede wszystkim sytuacji na granicy. Poprzedzi ono spotkanie z prezydentem w ramach Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Premier poprosi też tego dnia wojewodów z województw przygranicznych o rozmowę na temat działań koniecznych do podjęcia na granicy. Donald Tusk mówił, że każdy region wschodni zmaga się z różnymi problemami. Rozmowa – jak powiedział szef rządu – ma się odbyć w Białymstoku.

Premier zobowiązał ministra obrony narodowej do przygotowania zmian w prawie dotyczących użycia broni przez wojsko. To reakcja na zatrzymanie trzech żołnierzy, którzy strzelali ostrzegawczo w kierunku migrantów na granicy z Białorusią. 

Donald Tusk przekazał w oświadczeniu, że oczekuje propozycji od Władysława Kosiniaka-Kamysza na poniedziałkowym posiedzeniu rządu.
“Chodzi o to, aby przepisy prawa wspierały jednoznacznie polskiego żołnierza wtedy, kiedy w obronie własnej, polskiego terytorium, czy granicy używa broni. Musi mieć poczucie prawnego bezpieczeństwa” – podkreślił premier. 

Prokuratura oskarżyła dwóch żołnierzy o przekroczenie uprawnień i narażenie życia innych osób. Do zdarzenia doszło na przełomie marca i kwietnia na odcinku polskiej granicy z Białorusią w okolicy Dubicz Cerkiewnych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!