M.Morawiecki złożył zeznania przed komisją śledczą ds. wyborów korespondencyjnych

0
Fot. Facebook: TVN24
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Były premier, poseł PiS Mateusz Morawiecki złożył zeznania przed komisją śledczą do spraw wyborów korespondencyjnych. Byłego szefa rządu przesłuchano na dwóch kolejnych posiedzeniach tego gremium. W piątek odbyć się na przesłuchanie ostatniego ze świadków – prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Decyzja, która zlecała PWPW i Poczcie Polskiej podjęcie przygotowań do wyborów, była pozbawiona wad prawnych – zeznał Mateusz Morawiecki. O usunięciu z projektu defektów prawnych poinformował go ówczesny szef KPRM Michał Dworczyk: “Dla PWPW i dla Poczty Polskiej można było zlecić czynności przygotowawcze do przeprowadzenia wyborów. Powiedziałem, że jeżeli te mankamenty prawne zostaną usunięte, to mogę podpisać tę decyzję. Wtedy on (minister Dworczyk) tę decyzję mi przedłożył, informując mnie również ustnie o pozyskaniu opinii, stanowisk prawnych, które pozwalają już tę decyzję podpisać, ze względu na usunięcie defektów prawnych. 16 kwietnia tę decyzję podpisałem” – zeznał Morawiecki.

Były premier zeznał, że nie zajmował się osobiście technicznymi szczegółami, czy pakiety wyborcze będą mogły być wydrukowane przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych. Mateusz Morawiecki podkreślił, że “zmarnowanie” milionów złotych wiosną 2020 roku było wynikiem – tu cytat: “obstrukcji Senatu, samorządów i powstrzymywania wyborów przez Jarosława Gowina”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!