Polska: nominowani do Nagrody Korczaka 2024

0
Fot. Facebook: Uczelnia Korczaka
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Niemal 150 osób i instytucji z całego kraju zgłoszono do tegorocznej edycji Nagrody Korczaka. Celem Nagrody jest promowanie idei wybitnego pedagoga oraz wspieranie zmian w edukacji.

Nagroda jest przyznawana w trzech kategoriach. W dwóch z nich – Liderzy oraz Instytucje – zgłoszenia może nadesłać każdy. W trzeciej kategorii – Nagroda Główna – laureata wybiera kapituła złożona z ponad 40 osób ze świata nauki i mediów.

Spośród zgłoszonych, 30 osób i 33 instytucji uzyskało nominacje – wyjaśnia członek kapituły konkursu – Paweł Rabiej. Wśród nominowanych są: Magdalena Bigaj – ekspertka od higieny cyfrowej, Lucyna Balicka, wieloletnia pedagożka z Rzeszowa.

Prorektor Uczelni Korczaka – dr Joanna Lizut – wyjaśnia, że najlepsi zostaną wybrani w oparciu o założenia podejścia Janusza Korczaka do dzieci: „Idea która nam przyświeca to jest docenienie i dostrzeżenie osób, które na co dzień w swojej praktyce zawodowej, ale także w działalności społecznej, wolontariackiej wyznają, stosują to, o czym pisał Janusz Korczak i czemu poświęcił swoje życie, a więc właśnie godność, poszanowanie drugiego człowieka, zrozumienie, szacunek” – dodała Joanna Lizut.

Laureaci zostaną ogłoszeni 17 maja na uroczystej gali w Muzeum Polin w Warszawie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!