Rishi Sunak: w przyszłym roku Wielka Brytania rozlokuje w Polsce myśliwce Typhoon

0
Fot. Facebook: Donald Tusk
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W przyszłym roku Wielka Brytania rozlokuje w Polsce myśliwce Eurofighter Typhoon – poinformował podczas wizyty w Warszawie premier Rishi Sunak. Londyn chce włączyć się w patrolowanie polskiego nieba.

Rishi Sunak podkreślił, że w Polsce znajdzie się również kilkanaście tysięcy brytyjskich żołnierzy. “W przyszłym roku rozlokujemy należące do RAF myśliwce Typhoon, by zaznaczyć, że poważnie traktujemy sprawę bezpieczeństwa. Chcemy pomóc w patrolowaniu polskiego nieba. Obrona powietrzna jest niezbędna, a Zjednoczone Królestwo chce wspomóc w tym Polskę i blisko z wami współpracować. W ramach ćwiczeń NATO Steadfast Defender, rozlokujemy tutaj również 16 tysięcy żołnierzy. Jestem dumny, że Zjednoczone Królestwo jest partnerem Polski i pozostaje w sercu europejskiego bezpieczeństwa” – powiedział.

Rishi Sunak spotkał się w Warszawie z szefem polskiego rządu Donaldem Tuskiem i sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergienm. Brytyjski premier zapowiedział pakiet pomocowy dla Ukrainy o wartości 500 milionów funtów oraz zwiększenie brytyjskich wydatków na obronność do 2,5 procent PKB.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!