Polska – J.Kaczyński: Niemcy i Francja przez zmiany traktatów chcą sobie zapewnić dominację w Europie

0
kaczyński
Fot. Facebook: Prawo i Sprawiedliwość
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział, że Niemcy i Francja poprzez planowane zmiany w traktatach unijnych chcą sobie zapewnić dominację w Europie, tak jak to bywało w przeszłości.

Podczas spotkania w Krakowie w związku ze Świętem Niepodległości Jarosław Kaczyński mówił, że proponowane zmiany w tak zwanych kompetencjach dzielonych mogą sprawić, że Polska będzie miała słabszą kontrolę nad tym, co dzieje się na jej granicach. “Na podstawie tych przepisów na przykład to wszystko, co dzieje się na granicy z Białorusią, może być przejęte nawet w stu procentach przez Unię Europejską, a dla naszej części to oznacza, że praktycznie przez Niemcy. Zdajcie sobie państwo sprawę, że to jest równie ważne, jak to zniesienie jednomyślności” – podkreślił prezes PiS. Jak dodał, może to doprowadzić do tego, że “państwo takie jak Polska może w praktyce zmienić się w teren zamieszkały przez Polaków, ale rządzony z zewnątrz”.

W procedowanych przez Unię Europejską zmianach chodzi między innymi o odebranie państwom członkowskim prawa weta w 65 przypadkach, na przykład w sprawach polityki bezpieczeństwa, polityce zagranicznej i obronnej, a także o przesunięcie wielu kluczowych kompetencji państw narodowych do Brukseli. Obowiązkową walutą dla krajów członkowskich ma się stać euro.

Odchudzony ma być skład Komisji Europejskiej, jednak jej rola ma być wzmocniona, a komisarzy ma mieć wyłącznie 15 krajów. Pojawia się też tak zwana autonomia strategiczna, wprowadzone ma być pojęcie gender. Nowe traktaty mają być przyjmowane przez 4/5 państw.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!