Francja: strajk kontrolerów lotu, dziesiątki odwołanych połączeń

0
Fot. news.italy24.press
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Zakłócenia w ruchu lotniczym we Francji. Powodem jest strajk kontrolerów lotu. Na kilku dużych lotniskach odwołano dziesiątki lotów.
Odwołania, opóźnienia i zmiany w ostatniej chwili w rozkładach lotów – tego powinni spodziewać się pasażerowie podróżujący dzisiaj do Francji lub przez ten kraj. Na lotnisku Paryż-Orly – drugim największym porcie lotniczym w kraju, obsługującym też loty do Warszawy – odwołano 25 procent połączeń. Podobnie jest na lotnisku w Tuluzie. W Bordeaux i Marsylii anulowano co piąty lot. Zakłócenia ruchu lotniczego mogą potrwać aż do jutra rano. 

Związki zawodowe protestują przeciwko przyjętej niedawno ustawie, która nakłada na pracowników sektora lotniczego obowiązek zgłaszania udziału w strajkach z 48-godzinnym wyprzedzeniem. Celem rządu jest lepsze przewidywanie skutków protestów społecznych. 
W ostatnich miesiącach we Francji ruch lotniczy był wielokrotnie zakłócany z powodu strajków przeciwko polityce społecznej rządu. Europejskie linie lotnicze zwróciły się do Komisji Europejskiej z prośbą o interwencję w tej sprawie. Francuski rząd obawiał się strajku podczas letnich igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku, ale związkowcy zobowiązali się do wstrzymania protestów na czas zawodów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!