5-procentowe bezrobocie w Polsce

0
Fot. Twitter: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

5 procent wyniosła stopa bezrobocia na koniec października w Polsce – podało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Na koniec października w urzędach pracy zarejestrowanych było 772 tysiące bezrobotnych. To 3,8 procent mniej niż we wrześniu.
W porównaniu z październikiem 2022 roku było o prawie 24 tysiące mniej osób bezrobotnych.

“To bardzo dobra wiadomość. Dodatkowo, jeżeli porównamy poziom bezrobocia w końcu października bieżącego roku do stanu z końca lutego 2020 roku, tuż przed epidemią Covid-19, to liczba zarejestrowanych bezrobotnych spadła o 147 tysięcy, a stopa bezrobocia rejestrowanego była niższa o pół punktu procentowego” – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Szefowa resortu zaznaczyła, także porównując dane z ubiegłym rokiem, a także latami poprzednimi, ministerstwo systematycznie odnotowuje spadki bezrobocia.

Polska wraz z Maltą zajęła drugie miejsce pod względem najniższej stopy bezrobocia w Unii Europejskiej. Na pierwszym miejscu są Czechy z prawie trzema procentami bezrobocia.

Według danych opublikowanych na początku listopada 2023 roku stopa bezrobocia w Polsce wyniosła we wrześniu 2,8 procent wobec 6 procent w Unii Europejskiej i 6,5 procent w strefie Euro.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!