B. Budka: Zarząd PO upoważnił Donalda Tuska do rozmów koalicyjnych

0
Fot. Facebook: Donald Tusk
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej upoważnił Donalda Tuska do rozmów koalicyjnych z Trzecią Drogą i Lewicą. Poinformował o tym po posiedzeniu kierownictwa partii szef klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej Borys Budka. Polityk dodał, że Zarząd potwierdził również, iż “kandydatem Platformy Obywatelskiej na urząd premiera RP jest Donald Tusk”. Wyraził też przekonanie, że prowadzone rozmowy koalicyjne “tak, jak do tej pory będą bardzo efektywne”.

Borys Budka poinformował też, że w przyszłym tygodniu – najprawdopodobniej w środę i czwartek – szef PO Donald Tusk będzie w Brukseli. Dodał, że jego wizyta będzie miała związek z odblokowaniem środków na Krajowy Plan Odbudowy. “To będą rozmowy na najwyższym szczeblu. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że kontakty premiera Tuska, jego doświadczenie jako szefa Rady Europejskiej jest bezcenne w takiej sytuacji” – powiedział.

W przyszłym tygodniu prezydent Andrzej Duda spotka się z przedstawicielami wszystkich komitetów wyborczych, które będą miały reprezentację w nowym Sejmie. Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta, do rozmów ma dojść w połowie przyszłego tygodnia, we wtorek i środę. Będą się one odbywały osobno z każdym z komitetów w kolejności zgodnej z wynikami osiągniętymi w wyborach. Pierwsi zostaną zaproszeni przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, później politycy Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi, Nowej Lewicy i Konfederacji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!