“Jeszcze Polska nie zginęła” hasłem tegorocznego Marszu Niepodległości

0
Fot. Facebook; Marsz Niepodległości
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

“Jeszcze Polska nie zginęła” – to hasło tegorocznego Marszu Niepodległości, który przejdzie ulicami Warszawy 11 listopada. Manifestacja organizowana jest od 13 lat, by, jak mówią organizatorzy – podkreślić przywiązanie do państwa i narodu.

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Bartosz Malewski powiedział, że pod hasłem, które będzie towarzyszyć manifestacji w tym roku, powinien się podpisać każdy Polak. “My chcemy w tym momencie przypomnieć o sprawach ważnych” – mówił Bartosz Malewski. “Za naszą wschodnią granicą mamy wojnę i musimy pamiętać o tym, by wzbudzać dumę narodową, poczucie przynależności do narodu polskiego. Przypominać właśnie o tych podstawowych, elementarnych kwestiach” – dodał Bartosz Malewski.

Prezes Ruchu Narodowego, poseł Konfederacji Krzysztof Bosak przypomniał, że zebrani przejdą z centrum Warszawy na błonia stadionu PGE Narodowy.”Gromadzimy się 11 listopada o godzinie 14.00″ – powiedział Krzysztof Bosak. “Spotykamy się na rondzie Romana Dmowskiego. Jako jeden z założycieli Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i osób, które były od samego początku na wszystkich Marszach Niepodległości, pragnę zachęcić wszystkich polskich patriotów do tego, by przyszli na Marsz Niepodległości, by wsparli organizację Marszu Niepodległości” – dodał Krzysztof Bosak.

Organizatorzy Marszu poinformowali, że w zabezpieczeniu zgromadzenia weźmie udział kilkuset wolontariuszy, należących do Straży Marszu. Na trasie będzie też 100 ratowników medycznych i 10 karetek pogotowia.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!