Premier Mateusz Morawiecki: pokażemy “filmy prawdy” o nielegalnych imigrantach

1
Fot. Facebook: Mateusz Morawiecki
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że opublikowane zostaną filmy, ukazujące prawdę o unijnym pakcie migracyjnym i o nielegalnej imigracji. 

Jak poinformował w Polskim Radiu 24 rzecznik PiS Rafał Bochenek, sąd oddalił w całości powództwa Forum Obywatelskiego Rozwoju oraz Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka wobec premiera Mateusza Morawieckiego i Prawa i Sprawiedliwości. Instytucje te domagały się między innymi zakazu informowania o tym, że pakt migracyjny Unii Europejskiej zakłada przymus relokacji nielegalnych migrantów.

“Potwierdziły to ostatnio sądy, że nie ma możliwości nakładania na nas żadnej cenzury. Dlatego pokażemy te wszystkie filmiki raz jeszcze. Bardzo proszę wszystkich rodaków o podawanie dalej tych filmów prawdy, filmów, które pokazują prawdę o nielegalnych imigrantach i o tym, że Platforma Obywatelska w Unii Europejskiej popiera nielegalną imigrację jako część paktu migracyjnego. To jest niesamowicie ważna sprawa” – mówił premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej.

Skan wniosku w tej sprawie udostępnił na portalu X rzecznik rządu Piotr Mueller. Wnioskodawcy domagali się zakazu informowania, że projekt unijnych przepisów dotyczących migracji zakłada możliwość przymusowej relokacji dotyczy nielegalnych migrantów, a także, że Polacy w nadchodzącym referendum mogą odrzucić projekt unijnych przepisów ws. migracji. HFPC i FOR żądały też publikacji sprostowań w tej sprawie. Piotr Mueller napisał, że “na ostatniej prostej podjęto próby zablokowania mówienia prawdy o pakiecie migracyjnym, który szykują brukselscy biurokraci”. Jak zaznaczył, pakiet ma charakter przymusu – relokuj albo płać. “Nawet aktualne sądy odrzuciły próbę tej cenzury prewencyjnej. Poniższy wniosek został prawomocnie odrzucony. Będziemy jeszcze głośniej mówić o tym co chce nam zafundować partia Tuska w Polsce” – wskazywał rzecznik rządu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

  1. To Mateusz sie wzial teraz za kinematografie? Moze Oskara dostanie za swoj film, na razie 8 lat gamonie rzadza i beda sie ludziom wyplakiwac jakie klody im pod nogi rzucaja sami handlujac pod stolem kazdemu kto polozy $5k .
    W niedziele sie okaze ilu tumanow to kupilo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!