Polska: prokuratura wszczęła śledztwo ws. afery pedofilskiej wśród polskich twórców internetowych

1
Fot. ppe.pl
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie afery pedofilskiej wśród polskich twórców internetowych. Chodzi o oskarżenia pod adresem popularnego youtubera Stuarta Burtona, znanego jako “Stuu” o wysyłanie erotycznych wiadomości dziewczynom poniżej 15. roku życia.

Zawiadomienie do prokuratury złożył wiceminister sprawiedliwości Piotr Cieplucha. To efekt afery “Pandora gate” ujawnionej przez jednego z youtuberów Sylwestra Wardęgę. Według jego ustaleń Stuart Burton, który prowadził na tej platformie kanał między innymi o grach komputerowych, miał nakłaniać nastolatki do kontaktów seksualnych.

Wiceminister Piotr Cieplucha powiedział, że to jedna z największych afer związanych ze światem twórców internetowych. Podkreślił, że państwo nie może pozwalać im na wykorzystywanie swojej pozycji.

“W tym wypadku muszą zostać podjęte zdecydowane działania. Organa ścigania powinny zbadać tę sprawę” – dodał Piotr Cieplucha.
Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro zaapelował z kolei do wszystkich posiadających wiedzę na temat afery pedofilskiej, aby poinformowali o tym prokuraturę.

“Jeżeli okaże się, że ktoś dysponował wiedzą na ten temat, ale ją ukrywał, to mogą być postawione takiej osobie zarzuty” – przestrzegał Zbigniew Ziobro

Popularny “Stuu” miał nawiązywać kontakty z małoletnimi dziewczynami co najmniej od 2013 roku. Kilka dni temu zapewniał za pośrednictwem adwokata, że podejmuje “odpowiednie kroki prawne”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

  1. Super , takich bydlakow za kratki bez mrugniecia okiem.
    A tak a propos – o co chodzi z ta Dabrowa Gornicza? Jakies hot dogi czy cos? Nic nie slyszeliscie ?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!