Polska: wicepremier Kaczyński na konwencji w Pruszkowie

1
Fot. Facebook: PiS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Podczas przemówienia na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Pruszkowie prezes ugrupowania, wicepremier Jarosław Kaczyński powiedział, że znajdująca się na linii Wisły proponowana przez poprzedni rząd linia obrony Polski świadczy o świadomym szkodzeniu naszemu krajowi przez Donalda Tuska. Ministerstwo obrony narodowej ujawniło, że strategia rządów PO-PSL zakładała – w przypadku ataku ze Wschodu – koncentrację głównych sił na obronie terenów znajdujących się na zachód od Wisły. Tam wojska miałyby czekać na sojuszników z NATO.

Jarosław Kaczyński mówił także, że premier za rządów Platformy i PSL nie chciał, by Polska – zwłaszcza wschodnia – rozwijała się pod wieloma względami. Prezes PiS dodał, że świadczy to nie tylko o niechęci Donalda Tuska do rozwoju polskiej armii, lecz także o chęci osłabiania polskiego państwa pod względem wojskowym i administracji publicznej. “To jest kwestia jego stosunku do Polski w ogóle” – podsumował Jarosław Kaczyński.

Wicepremier Kaczyński zarzucił też liderowi Platformy Obywatelskiej niewiarygodne obietnice wyborcze i kłamstwa. “W polityce różni ludzie mówią nieprawdę, ale żeby aż tak?” – komentował lider PiS. Wskazywał, że ludzie pamiętają dawne zapowiedzi Donalda Tuska, a jeśli nie – mogą sprawdzić je na przykład w internecie. Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego lider PO prezentował różne sprzeczne opinie między innymi na temat świadczenia Rodzina 500 Plus.

Jarosław Kaczyński przekonywał też, że w Polsce żadna inna siła polityczna nie jest w stanie konkurować ze Zjednoczoną Prawicą. Jego zdaniem tylko jego ugrupowanie gwarantuje spełnienie najważniejszych oczekiwań Polaków. Jarosław Kaczyński powiedział, że nie ma w naszym kraju innych sił, poza Zjednoczoną Prawicą, które są w stanie zapewnić niepodległość, demokrację i rozwój.

Wicepremier Jarosław Kaczyński poinformował, że w związku z niekontrolowanym napływem imigrantów do Europy kontrole będą także na granicy Polski z Czechami. Wcześniej analogiczną decyzję podjęto co do pogranicza ze Słowacją.

Wicepremier Kaczyński mówił na konwencji PiS w Pruszkowie, że teraz szlak migracyjny przebiega z południa Europy przez Polskę do Niemiec. “To nie chodzi o żaden gest przeciw tym krajom” – zapewniał polityk. “My chcemy być z nimi i jesteśmy w jak najlepszych stosunkach, ale (…) nie możemy tej sytuacji tolerować” – mówił. Jarosław Kaczyński wyraził też nadzieję, że kontrole będą tylko przejściowe. Wicepremier mówił, że przechodzenie migrantów do Niemiec przez nasz region wynika z tego, że zmieniła się trasa tak zwanego szlaku bałkańskiego.

Podczas konwencji wojewódzkiej w Pruszkowie Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swoich kandydatów do Sejmu i Senatu. Wybory parlamentarne odbędą się w Polsce 15 października.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

  1. Mozecie dwoic sie i troic ale oswajajcie sie powoli sie z mysla ze kolejny raz ludzie sie juz nie nabiora na waszego kaczynskiego. Podzielil ludzi w Polsce tak samo jak trump u nas .

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!