A.Duda: jesteśmy atakowani, bronimy granicy Polski i UE

0
Fot. Facebook: Kancelaria Prezydenta RP
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że polskie służby i wojsko na granicy z Białorusią strzegą nie tylko granic naszego kraju, ale i Unii Europejskiej. Prezydent wraz z szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim odwiedził rejon trójstyku granic Polski, Ukrainy i Białorusi.

W wystąpieniu na rynku we Włodawie Andrzej Duda zaznaczył, że to białoruski reżim, prowadząc atak hybrydowy, próbuje wypychać migrantów na terytorium Polski. “To my dzisiaj jesteśmy atakowani i my się dziś bronimy. Funkcjonariusze Straży Granicznej, wsparci przez naszych żołnierzy, bronią polskiej granicy, bronią granicy Unii Europejskiej, bronią granicy Strefy Schengen. Bronią bezpieczeństwa nas wszystkich Polaków, bronią bezpieczeństwa naszych dzieci i bronią naszej przyszłości” – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent podziękował również wszystkim funkcjonariuszom i żołnierzom, którzy – jak mówił – profesjonalnie i ofiarnie wypełniają swoje zadania na granicy. “Tutaj na rynku we Włodawie odznaczyłem funkcjonariuszy Krzyżami Zasługi za Dzielność. Odznaczyłem także i tych funkcjonariuszy, a w szczególności dwie funkcjonariuszki, które zostały poszkodowane na służbie, dlatego że zostały po prostu zaatakowane, w wyniku tego ataku zostały ranne” – mówił.

Podczas wizyty we Włodawie prezydent Andrzej Duda odsłonił również pomnika pamięci generała Franciszka Kleeberga i żołnierzy Samodzielnej Grupy Operacyjnej “Polesie”. Pod koniec września 1939 roku ta formacja właśnie z Włodawy rozpoczęła próbę przebicia się na zachód. Kilka dni później żołnierze generała Franciszka Kleeberga stoczyli z Niemcami bitwę pod Kockiem, będącą ostatnim starciem wojny obronnej 1939 roku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!