Polska: J.Kaczyński w Toruniu o sprawie przyznawania nielegalnych wiz

0
Fot. Facebook: PiS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Wicepremier Jarosław Kaczyński powiedział, że w kwestii przyznawania nielegalnych wiz polskie władze zareagowały jak praworządne państwo. Na konwencji wojewódzkiej PiS w Toruniu polityk mówił, aby nie wierzyć w opowieści opozycji o tej sprawie, które nazwał kłamstwami.

Prezes PiS zaznaczył, że służby zaczęły działać w tej sprawie już w zeszłym roku, a w marcu tego roku były już pierwsze aresztowania. “Państwo działa tak jak trzeba” – podkreślił Jarosław Kaczyński. Dodał, że sprawa dotyczy kilkuset przypadków, a nie setek tysięcy, jak to przedstawia opozycja.

Jarosław Kaczyński mówił także, że już zostały wyciągnięte konsekwencje wobec osób, które ponoszą odpowiedzialność polityczną za ten proceder. Jak zaznaczył, dalej sprawą zajmie się wymiar sprawiedliwości. “Tam gdzie jest odpowiedzialność polityczna wnioski zostały wyciągnięte” – zapewnił wicepremier.

Wczoraj prokuratura poinformowała, że przedstawiła zarzuty siedmiu osobom podejrzanym o działania korupcyjne przy przyspieszaniu postępowania wizowego. Śledztwo dotyczyło nieprawidłowości przy wydawaniu niektórych wiz. Badanie nieprawidłowości dotyczy polskich placówek dyplomatycznych w Hongkongu, Tajwanie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Indiach, Arabii Saudyjskiej, Singapurze, Filipinach i Katarze.

31 sierpnia premier Mateusz Morawiecki w związku z trwającym postępowaniem odwołał wiceszefa MSZ Piotra Wawrzyka. Jak wyjaśniał szef rządu, dymisja miała przeciąć jakiekolwiek wątpliwości.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!