Polska: Fundacja Mam Marzenie spełniła już 10 tysięcy marzeń

0
Fot. Facebook: Fundacja Mam Marzenie

Fundacja Mam Marzenie od dwudziestu lat spełnia życzenia chorych dzieci. Dziś spełnia je po raz dziesięciotysięczny. 17-letnia Ania i 16-letnia Oliwia wyleciały do Rzymu.

Oliwia chciałaby zostać podróżniczką, a świat zacznie zwiedzać właśnie od Wiecznego Miasta. “Jestem podekscytowania, ale też powiedzmy, że lekko się stresuję, bo to będzie pierwszy taki dalszy lot za granicę” – powiedziała.

Wspomniała, że zwiedzać będzie wszystkie miejsca historyczne, jak na przykład Koloseum i Panteon, kościoły i muzea watykańskie.
Podekscytowana jest także Ania, która jest miłośniczką włoskiej kuchni. Dla niej będzie to pierwszy lot. Liczy, że zobaczy Koloseum i Fontannę di Trevi, a także spróbuje prawdziwej włoskiej kuchni, przede wszystkim dań z makaronem.

Prezes Fundacji Mam Marzenie Sebastian Uzar powiedział, że marzenia dzieci są bardzo różne. Pomagają je spełniać wolontariusze i sponsorzy.

“Właśnie dzisiaj, po dziesięciu latach możemy cieszyć się z tego, że spełniliśmy już dziesięć tysięcy dziecięcych marzeń. Takimi najbardziej zaskakującymi marzeniami dla nas są te, które łączą dwa różne marzenia, na przykład mieliśmy marzyciela, który chciał się przelecieć helikopterem nad Tatrami. Jednak w historii Fundacji na trwałe zapisze się marzenie Krystiana, który marzył o tym, abyśmy zorganizowali badanie profilaktyczne dla jego kolegów z klasy, żeby oni nie chorowali tak jak on. To pokazuje, że dzieciaki, które walczą z ciężką chorobą, potrafią także myśleć o drugim człowieku” – mówił Sebastian Uzar.

Fundacja Mam Marzenie to jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce. Jej podopieczni zmagają się z chorobami bezpośrednio zagrażającymi ich życiu. O tym, jak wesprzeć Fundację, a tym samym pomóc spełnić marzenia chorym dzieciom, znajdziemy na stronie internetowej mammarzenie.org.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!