Polska: konwencje i wiece polityczne najważniejszych ugrupowań

0
Fot. Facebook profile partyjne
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Dziś wszystkie największe ugrupowania polityczne zaplanowały swoje konwencje i wiece. PiS i PO zorganizowały wydarzenia na Dolnym Śląsku, Trzecia Droga w Grodzisku Mazowieckim, a Lewica i Konfederacja w Warszawie.

Premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że celem obozu Zjednoczonej Prawicy jest i będzie dbanie o Polskę i Polaków. W Bogatyni odbyło się spotkanie z najważniejszymi politykami obozu Zjednoczonej Prawicy W spotkaniu z mieszkańcami Bogatyni i okolic wzięli udział udział między innymi: wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, minister sprawiedliwości, lider Suwerennej Polski Zbigniew Ziobro, lider Stowarzyszenia OdNowa Marcin Ociepa oraz lider Republikanów Adam Bielan.

– Nikt z nas nie jest osamotniony, nikt nie idzie sam. Jesienią ten marsz, który zaczęliśmy, zakończymy zwycięstwem. Cała Europa widzi, że tu jest Polska – powiedział szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk na Placu Nowy Targ we Wrocławiu

W sobotę w hali Expo XXI w Warszawie pod hasłem “Tak chcemy żyć” odbyła się konwencja programowa Konfederacji.

Dziś przedstawiamy program, ponad stustronicowy, kompleksowy program – powiedział przewodniczący koła poselskiego Konfederacji Krzysztof Bosak, ogłaszając “Konstytucję Wolności”. 

VAT w Polsce jest tak patologiczny, tak skomplikowany, że już nawet piosenki o nim powstają” – mówił na spotkaniu Sławomir Mentzen. “VAT trzeba napisać od nowa i my to zrobiliśmy – podkreślił

– Trzecia Droga jest niezbędna po to, żeby zakończyć w Polsce czas bezprawia i niesprawiedliwości, żeby ustanowić rząd pokoju, żeby zacząć wreszcie rozwiązywać problemy ludzi, a nie polityków – powiedział Szymon Hołownia podczas konwencji ugrupowania Trzecia Droga

Kosiniak-Kamysz podkreślił, że Trzecia Droga “to jest szacunek dla każdego człowieka”. – To jest połączanie tradycji, która w parze może iść z nowoczesnością. To jest ukochanie ojczyzny i chęć bycia w silnej Europie – mówił prezes PSL.

W sobotę w Warszawie odbyła się również konwencja Lewicy pod hasłem „Bezpieczna Pol(s)ka”, która poświęcona była prawom kobiet i postulatom Lewicy w tym obszarze. Wśród głównych propozycji partii znalazły się: Edukacja seksualna, bezpłatna antykoncepcja, likwidacja klauzuli sumienia, legalna aborcja czy refundacja in vitro. 

Zapisy wideo ze spotkań możecie Państwo znaleźć na profilach partyjnych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!